De aanpak van verkeersonveilige situaties vraagt inzet van iedereen, op elk niveau. Het lokale niveau speelt daarbij een sleutelrol. Lokale besturen en politiezones kunnen sterk plaatsgericht werken en snel ingrijpen bij concrete onveilige situaties. Vaak komen de eerste signalen uit de buurt zelf. De politiezone of het gemeentebestuur vangt die signalen als eerste op.

Maar hoe pak je dat aan? In deze opleiding leer je een methode kennen die start bij een subjectief gevoel en stap voor stap evolueert naar een objectieve probleemstelling. Zo kom je tot een duurzame oplossing voor een verkeersonveilige situatie.

Inschrijven

Programma

07:45 Onthaal
08:15 Verwelkoming en kennismaking Gerry Peeters, Verbindingsofficier, Federaal kabinet voor Mobiliteit
08:25 Projectmatige aanpak Gerry Peeters, Verbindingsofficier, Federaal kabinet voor Mobiliteit
08:55 Van subjectief naar objectief Gerry Peeters, Verbindingsofficier, Federaal kabinet voor Mobiliteit
09:15 Onveiligheidsoorzaken achterhalen (deel 1) Gerry Peeters, Verbindingsofficier, Federaal kabinet voor Mobiliteit
10:45 Pauze
11:00 Onveiligheidsoorzaken achterhalen (deel 2) Gerry Peeters, Verbindingsofficier, Federaal kabinet voor Mobiliteit
12:00 Lunch
13:00 Bepalen van de hoofdoorzaak Gerry Peeters, Verbindingsofficier, Federaal kabinet voor Mobiliteit
14:00 Pauze
14:15 Oplossingen formuleren Gerry Peeters, Verbindingsofficier, Federaal kabinet voor Mobiliteit
15:15 Afsluiten en evalueren van projecten Gerry Peeters, Verbindingsofficier, Federaal kabinet voor Mobiliteit
16:25 Einde

Goed om te weten

  • Drank- en eetvoorzieningen zijn niet inbegrepen in de deelnameprijs. Je kan ter plaats een broodje kopen of zelf iets meebrengen.
  • De inschrijvingen verlopen via Campus Vesta. Zij zullen je deelname factureren.

Wat leer je?

  • Je leert verkeersonveilige situaties detecteren en je kan deze indelen in subjectieve en objectieve vaststellingen.
  • Je kan een kwaliteitsvolle analyse toepassen en een duurzame oplossing uitwerken.

Voor wie?

Politiemedewerkers, medewerkers van lokale besturen en elke persoon die adviezen bij verkeersgerelateerde vragen geeft.

Partners

Dit is een opleiding van de VSV (Vlaamse Stichting Verkeerskunde) en Campus Vesta.

Deze opleiding is erkend voor de baremische vorming.

Algemene voorwaarden

Als je je voor een congres of opleiding van de VSV inschrijft, ga je akkoord met de algemene voorwaarden.

Datum
Programma
Locatie
01/12/26 08:15 - 16:25
AVOS Aanpak VerkeersOnveilige Situaties
APB Campus Vesta Oostmalsesteenweg 75 2520 Ranst